سال دوم / شمارۀ نوزدهم / مهرگان اجتماعی / مهرگان نشریۀ منتخب سال 2011

مهرگان نشریۀ منتخب سال 2011
در میان رسانه‌های قومی کانادا


 
مهرگان اجتماعی: امسال جایزۀ منتخبِ سالِ شورای مطبوعات و سازمان رسانه‌های قومی کانادا در ردۀ نشریات به مهرگان تعلق گرفت. 

"سازمان شورای مطبوعات و رسانه‌های قومی کانادا"[1] هر سال با بررسی‌های مختلف در سطح کامیونیتی‌های موجود، از بین نشریات و کنش‌گران اجتماعی، تعدادی را در رده‌های مختلف انتخاب نموده و با دعوت از این افراد از طریق دفتر فرماندار و نمایندۀ ملکۀ انگلستان در استان اُنتاریو، در محلِ پارلمانِ اُنتاریو از آنان قدردانی به‌عمل می‌آورد. در این مراسم که با حضور برخی از چهره‌های سیاسی کانادا تشکیل می‌شود به رسم یادبود هدایا و لوح تقدیرهایی به افراد و رسانه‌های قومی منتخب تعلق می‌گیرد. سازمان رسانه‌های قومی کانادا با داشتن حدود 600 عضو، نمایندۀ 500 روزنامه و 120 رسانۀ قومی است که شامل 93 زبان از کامیونیتی‌های مختلف در سرتاسر کانادا می‌باشد. مهرگان نیز از بدو تأسیس و انتشار خود از اعضای این سازمان می‌باشد.  

مراسم اهدای جوایز به منتخبین امسال این سازمان در تاریخ 28 اکتبر 2011 و در دفتر آقای دیوید اونلی (واقع در ساختمان پارلمان انتاریو) فرماندار و نمایندۀ ملکۀ انگلستان در ایالت انتاریوی کانادا برگزار گردید.   

در بین منتخبین امسال از میان رسانه‌های ایرانی، تنها نشریۀ مهرگان به سردبیری فرداد فرشته‌هوش افتخار این انتخاب را داشت، که طی مراسمی از وی و دیگر فعالان اجتماعی منتخب ایرانی و غیر ایرانی تقدیر به عمل آمد. امسال نیز همانند سال‌های پیش تعداد ایرانیان در این لیست به نسبت کامیونیتی‌های دیگر در صدر قرار داشت. 

امسال و در بین 32 نفر منتخب، در مجموع شش نفر از اعضای کامیونیتی ایرانی در رده‌های مختلف مورد تقدیر قرار گرفتند که عبارت بودند از:
مهرداد آرین نژاد - مدیر جشنوارۀ تیرگان - در ردۀ "خدمات برجسته" در کامیونیتی
محمد شیخ‌الاسلامی - گروه اجتماعی تورنتو ایرانینز - در ردۀ "اشخاص" - فعالیت‌های انسان‌دوستانه و خدمات اجتماعی
بهنام اصفهانی‌زاده - گروه اجتماعی تورنتو ایرانینز، کنگرۀ ایرانیان کانادا - در ردۀ "اشخاص" - فعالیت‌های اجتماعی در کامیونیتی
پویان طباطبایی - عکاس مطبوعاتی - در ردۀ "روزنامه‌نگاری" – پشتکار در زمینۀ جلب توجه عموم نسبت به جنایان علیه بشریت
سعید سلطانپور - روزنامه‌نگار بدون مرز -  در ردۀ "روزنامه‌نگاری" – به دلیل فعالیت‌های روزنامه‌نگاری
فرداد فرشته‌هوش - نشریۀ مهرگان - در ردۀ "نشریات" – به دلیل انتشار نشریۀ فرهنگی- اجتماعی

در این مراسم در مجموع از 32 نفر و از 20 کامیونیتی مختلف به شرح زیر تقدیر به عمل آمد.

سه نفر در ردۀ "خدمات برجسته"
هشت نفر در ردۀ "اشخاص"
پنج نفر در ردۀ "روزنامه‌نگاری"
چهارده نفر در ردۀ "روزنامه"
دو نفر در ردۀ "نشریات"
یک نفر در ردۀ "رادیو و تلویزیون"

تعداد افراد منتخب از هر کامیونیتی به شرح زیر بود: 
ایران (6 نفر)، چین (2 نفر)، تامیل (2 نفر)، فلیپین (2 نفر)، اتیوپی (2 نفر)، یونان (2 نفر)، بنگال (1 نفر)، پاکستان (1 نفر)، آسیای جنوبی (1 نفر)، اسلواکی (1 نفر)، هند (1 نفر)، سومالی (1 نفر)، برزیل (1 نفر)، عراق (1 نفر)، کاریبین (1 نفر)، ارمنستان (1 نفر)، روسیه (2 نفر)، سریلانکا (1 نفر)، فنلاند (1 نفر)، افغانستان (1 نفر)، استونی (1 نفر)             

گفتنی است از افراد دیگری که در سال‌های گذشته افتخار دریافت این جوایز و تقدیرنامه‌ها را داشتند می‌توان از دیوید میلر شهردار سابق تورنتو، ژیان قمیشی مجری موفق شبکۀ رادیویی سی. بی. سی کانادا، دکتر رضا مریدی نمایندۀ حزب لیبرال در پارلمان انتاریو از منطقۀ ریچموند هیل، دکتر محمد تاج‌دولتی روزنامه‌نگار و کنش‌گر اجتماعی، احمد تبریزی بنیان‌گذار بنیاد پریا، محسن تقوی سردبیر نشریۀ سلام تورنتو، فرح طاهری و لیلا مجتهدی از همکاران هفته‌نامۀ شهروند، شهرام صارمی مدیر مسئول راهنمای نیازمندی‌های ایرانیان (زرورق) و بسیاری دیگر نام برد. 
 

مهرگان از همۀ دوستان و یارانی که در طی دو سال گذشته و در این راه دشوار ما را صمیمانه یاری دادند از صمیم قلب تشکر می‌نماید. مهرگان از حُسن انتخاب سازمان رسانه‌های قومی کانادا بسیار خرسند بوده و خود را مفتخر می‌داند که تلاش‌های شبانه‌روزی آن در راه اعتلای فرهنگی جامعه و اطلاع رسانی صحیح، به نوعی مورد توجه و عنایت دست‌اندرکاران این سازمان نیز قرار گرفت.

در ادامه توجه شما را به گزارش تصویری از این مراسم جلب می‌کنیم.   


****از راست به چپ: عالی‌جناب دیوید اونلی – بهنام اصفهانی‌زاده – تامِس سارس رئیس سازمان رسانه‌های قومی  عالی‌جناب دیوید اونلی در حال سخنرانی و تشکر از فعالان اجتماعی کانادا فرداد فرشته‌هوش در کنار همسر خود می شاو مجری اصلی مراسم در حال سخنرانی و معرفی سخنراناندکتر محمد تاج‌دولتی رئیس هیأت مدیرۀ سازمان رسانه‌های قومی در کنار عالی‌جناب دیوید اونلیمنتخبین ایرانی سال 2011 شورای مطبوعات و سازمان رسانه‌های قومی کانادا از راست به چپ: فرداد فرشته‌هوش – محمد 
شیخ‌الاسلامی – مهرداد آرین‌نژاد – بهنام اصفهانی‌زاده – سعید سلطانپور – پویان طباطبایی مهرداد آرین‌نژاد در کنار همسر خود کتایون از راست به چپ: عالی‌جناب دیوید اونلی – سعید سلطانپور – تامِس سارس از راست به چپ: عالی‌جناب دیوید اونلی – پویان طباطبایی – تامِس سارس محمد شیخ‌الاسلامی در کنار همسر خود پونه شیخ‌الاسلامی عکس گروهی 32 منتخب سال 2011 مطبوعات و سازمان رسانه‌های قومی کانادا  
 
 

[1] - National Ethnic Press and Media Council of Canada

Comments