سال دوم / شمارۀ شانزدهم / اجرای سالانۀ گروه هنری نوا


هنرنمایی هنرجویان مرکز موسیقی نوا
در ریچموند هیل

مهرگان اجتماعی: موسسۀ هنری نوا به سرپرستی استاد کمال طراوتی در تاریخ 18 جون 2011 به اجرای سالانۀ هنرجویان خود پرداخت. این مراسم در محل کلیسای ریچموند هیل واقع در شمارۀ 45 خیابان کرازبی به اجرا درآمد، و والدین، وابستگان، دوستان هنرجویان و نیز تعدادی از علاقه‌مندان موسیقی حضور به هم رساندند. در طی این مراسم که به مدت دو ساعت به طول انجامید رده‌های سِنی متفاوت، در گروه‌های مختلف، به اجرای قطعات متنوعی از موسیقی کودکان و نوجوانان تا موسیقی کلاسیک غربی، به صورت تک‌نوازی، گروه‌نوازی و هم‌خوانی پرداختند.
در این برنامه تعدادی از اعضای گروه کُر ملی ایران که سال 2008 به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های مرکز موسیقی نوا توسط استاد کمال طراوتی در کانادا ثبت شده است، چند قطعه به صورت چهارصدایی اجرا کردند.

در پایان این مراسم رها روح‌الهی به خاطر پشتکار، تلاش و پیگیری‌اش در امر فراگیری موسیقی در طول سال گذشته، به عنوان هنرجوی منتخب سال این گروه انتخاب گردید و از زحمات و پشتکار ایشان قدردانی شد.

استاد کمال طراوتی در پایان این مراسم به تمامی هنرجویان این موسسۀ هنری، لوح تقدیرهایی به رسم یادبود اهدا نمود.    

این برنامه با حمایت مالی و معنوی هنرجویان و والدین آنها همه ساله به منظور تشویق، تجربه‌اندوزی و ارزیابی کار هنرجویان در ماه جون برگزار می‌گردد.

اسامی کلیۀ هنرجویان و نیز اعضای کُر ملی ایران عبارتند از:

کیمیا و پارسیا نژادستاری، ساغر افشار، ترانه ترابی، کوروش جابری، کوروش شیدایی، رایان و علی مهر، برنا و رها روح الهی، آیدا نوربخش، نازلی ممتاز، تینا شاهرخی، کیارش بهروان، صبا و کیان طراوتی، اقبال ادین، نجلا عزیزی، نازگل مزدک، الهه قراگوزلو، زرین مرتضائیان، یحیا وصال، حسن اشتری، فرشید تابلویی، آرش آزادمنش، فروغ عقیلی و نازی توسلی.

در ادامۀ این گزارش در صفحات 30 و 31 توجه شما را به تصاویری از اجرای سالانۀ هنرجویان این گروه در محل کلیسای ریچموند هیل جلب می‌کنیم.


برنامه‌های آیندۀ موسسۀ هنری نوا

"موسسۀ هنری نوا" روز یکشنبه، بیست و چهارم جولای 2011 ساعت 6 بعد از ظهر در مرکز هنری هاربر فرانت به عنوان بخشی از جشنوارۀ تیرگان به همراه هشت نوازندۀ جوان حرفه‌ای و فعال ایرانی و غیر ایرانی، هفت قطعه از کارهای موسیقی‌دانان بنام ایرانی و غیر ایرانی را اجرا خواهند نمود.

این گروه همچنین در ماه  سپتامبر 2011 در مراسم اولین سالگرد درگذشت شادروان محمد نوری که از طرف مرکز نوا و با حضور افتخاری موسیقی‌دان پیشکسوت، دکتر محمد سریر و تک‌خوانی محمدرضا صادقی یکی از برجسته‌ترین هنرجویان زنده‌یاد محمد نوری برگزار خواهد شد، قطعاتی از آثار مشترک زنده یاد نوری و محمد سریر را اجرا خواهند نمود.

موسسۀ هنری نوا در چهاردهم اکتبر 2011 نیز به همراه ارکستر ملی ایران در مارکهام تیاتر به اجرای آثار ماندگار از موسیقی‌دانان برجستۀ ایرانی و خارجی خواهند پرداخت.

 

Comments