سال دوم / شمارۀ چهاردهم / اخبار اجتماعی / سی‌مُرغِ عطار در تورنتو

سی‌مُرغِ عطار در تورنتو

مهرگان فرهنگ: سی‌مرغِ "حکیم فریدالدین عطار نیشابوری" پس از گذشت هشت قرن، همچنان در پی سیمرغ افسانه‌ای، این بار سر از تورنتو در آورد. گروهی از نوجوانان و جوانان هنرمندِ ایرانی مقیم تورنتو با همکاری گروه "حمایت از جوانان ایرانی" و کارگردانی "سهیل پارسا" کارگردان هنری و چهرۀ شناخته شدۀ مقیم تورنتو در تاریخ چهارم فوریۀ 2011 داستانِ سیمرغ از کتابِ منطق‌الطیر حکیم عطار نیشابوری را در مرکز هنری ریچموند هیل به روی صحنه آوردند.
این نمایش که به دو زبان فارسی و انگلیسی اجرا گردید با هنرنمایی 11 هنرمند از ردۀ سنی 11 سال تا 40 سال به روی صحنه رفت. علی رغم غیرحرفه‌ای بودن هنرمندانِ این نمایش که اغلب آنها برای بار اول به روی صحنه می‌آمدند، و غیرحرفه‌ای بودن محل و امکانات نمایش (بنا به اظهارات سهیل پارسا در ابتدای نمایش)، این نمایش مورد استقبال و تشویق تماشاچیان قرار گرفت. سهیل پارسا هدف از انجام چنین حرکتی را صرفاً احساس مسئولیت نسبت به جوانان و جامعۀ ایرانی مقیم تورنتو دانست. وی افزود که انجام چنین حرکت‌هایی نیاز به حمایت هموطنان دارد و چنانچه جامعۀ ایرانی خواستار ادامه و بقای چنین حرکت‌هایی است باید از هر گونه حمایت مادی و غیر مادی در این زمینه‌ها دریغ نکند. وی این نمایش را یکی از تولیدات غیرحرفه‌ای خود خواند که صرفاً جنبۀ تشویقی و آموزشی برای جوانان علاقه‌مند به این حرفه را داشت. سهیل پارسا اضافه نمود: "این باعث افتخار من است که حدود 120 ساعت از وقت خود را به طور داوطلبانه و بدون هیچ چشم‌داشتِ مادی در اختیار کامیونیتی قرار دادم."
در ادامه، گزارش تصویری این نمایش را ملاحظه می‌کنید.               


سیاوش شعبان‌پور، الهام مدنی، روژین فرجی، بابک بهارستان، نیما یزدانخواه، آتوسا مهاجر، نامی یزدانخواه، مازیار خاتم، امیر حسین صادق‌زاده، محمود رمضانی و المیرا رئیسی    


نیما یزدانخواه، آتوسا مهاجر، نامی یزدانخواهبابک بهارستان در حین اجرای نمایشسهیل پارسا در کنار بازیگران در انتهای نمایش
اعضای گروه "حمایت از جوانان ایرانی" در کنار سهیل پارسا و بازیگران نمایش 
(آقای شهرام صارمی – چهارمین نفر ایستاده از سمت راست)Comments