سال اول / شماره نهم / دانش روز / قدم نورسیده مبارک

قدم نو رسیده مبارک

مینا مهدیزادهبا تولدِ نوزاد شیرین‌تان وقت آن است که احساس مسئولیت بیشتری کرده، خود و همسرتان را تحت پوشش بیمۀ عمر، مناسب با بودجه و شرایط‌تان قرار دهید.

فرق نمی‌‌کند که این فرزند اول یا سوم شماست، کودکی است که به فرزندخواندگی گرفته‌اید و یا ... هر چه هست اتفاق خوشایندی برای خانوادۀ شماست که ماه‌ها منتظرش بودید و با ورودش، شادمانی را به خانه و خانواده‌تان هدیه کرده است. اضافه شدن عضوی به اعضای خانواده همان‌ طور که موجب خوشحالی‌ و مسّرت می‌‌شود باعث تغییرات زیادی نیز در زندگی‌ شما می‌گردد، به خصوص اگر برای اولین بار صاحب فرزندی می‌‌شوید.

با قدم خیر نوزاد، محیط خانواده به کلی‌ تغییر می‌کند. تا پیش از این شما و همسرتان تنها اعضای خانواده بودید که همۀ حواس و انرژی خود را صرف یکدیگر می‌‌کرد‌ید، اما آمدن نوزاد مسئولیت‌های بسیار زیادی را با خود به همراه می‌‌آورد.

شما و همسرتان مانند گذشته وقت زیادی برای صرف کردن با یکدیگر نخواهید داشت، ولی‌ صبر کنید تا ببینید چه قدر از بودن در کنار نوزادتان لذت خواهید برد.

عامل دیگری که با به دنیا آمدن فرزندانتان تحت تاثیر قرار می‌‌گیرد، مسایل اقتصادی است، ولی‌ خودتان را در این زمینه بیش از اندازه نگران نکنید. نوزادان به همۀ لوازم و وسایلی‌ که شما در ویترین مغازه‌ها می‌‌بینید، نیاز ندارند بلکه بیشتر از هر چیز به محبت و توجه شما نیاز دارند.

به یاد داشته باشید که طی سالیان سال، میلیون‌ها مرد و زن مثل شما پدر و مادر بودن را تجربه کرده اند. هیچ اکسیر جادوی‌ای وجود ندارد تا بتوانید با تهیه آن، پدر و مادر خوبی باشید.

اینکه فقط بدانید که چه طور پدر و مادر خوبی باشید، شما را یک پدر و مادر نمونه نمی‌کند، کارهای بسیاری است که این امر را میسر می‌‌سازند. خوشبختانه امروزه منابع اطلاع‌رسانی فراوانی در این زمینه وجود دارد که می‌‌توانید به راحتی‌ از آنها استفاده کنید.

یکی‌ از مواردی که به عنوان یک پدر و مادر مسئول باید به آن توجه کرد، گرفتن "بیمۀ عمر" است. اگر شما بیمۀ عمر دارید، با اضافه شدن عزیزی به خانواده‌تان حتماً بیمۀ عمر خود را با یک متخصص بیمۀ عمر مرور کنید. و اگر هنوز بیمۀ عمر نگرفته‌اید، با تولد نوزاد دلبندتان وقت آن است که احساس مسئولیت کرده، خود و همسرتان را تحت پوشش بیمۀ عمر، مناسب با بودجه و شرایط‌تان قرار دهید.

جهت آگاهی‌ بیشتر شما، جدول زیر بر اساس بیمه نامۀ عمر به مدت ده سال که معادل 250 هزار دلار می‌‌باشد، تهیه شده است.


سن

مرد غیرسیگاری

مرد سیگاری

زن غیرسیگاری

زن سیگاری

30

$18

28$

14$

18$

40

21$

44$

17$

34$

50

44$

124$

32$

72$

 

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، تحت پوشش بیمۀ عمر قرار گرفتن، هزینۀ سرسام‌آوری ندارد و گاهی با معادل یک فنجان قهوه در روز می‌‌توان آرامش و آسایش را برای فرزندان‌مان و خودمان به ارمغان آورد.

بیاییم چشم بر واقعیت‌های زندگی‌ نبندیم و با بیمه کردن خود و خانواده‌مان، آرامش خیال را به کسانی‌ که دوستشان داریم هدیه کنیم.

فراموش نکنیم:

دوست داشته باشیم، زندگی‌ کنیم، زمان همیشه از آن ما نیست ...

 

Comments