سال اول / شماره ششم / خانه دوست کجاست؟

خانه دوست کجاست؟
گزارش ویژۀ مهرگان از مراسم جشن همیاری مالی بنیاد پریا

مهرگان فرهنگ: در تاریخ 5 جون 2010 جشن همیاری مالی بنیاد غیر انتفاعی پریا با حضور حدود 800 نفر از علاقه مندان و حامیان این جشن در محل "اینترنشنال سنتر" تورنتو برگزار شد. این مراسم که از ساعت 7:30 عصر روز شنبه آغاز گردید و به صرف شام بود، تا پاسی از نیمه شب ادامه داشت. در پایان این گرد همایی بیشتر شرکت کنندگان با ابراز رضایت از اجرای منظم و موفق این مراسم، سالن را در هوایی بارانی ترک نمودند.

این مراسم با هدف اصلی جمع آوری کمک های مالی مردمی، جهت خرید و ساخت خانه ای برای همه ایرانیان، تحت عنوان نخستین کامیونیتی سنتر ایرانی در آمریکای شمالی، از طرف بنیاد پریا و با همکاری بسیاری از نیرو های داوطلب و خود جوش مردمی برگزار گردید.
علی رغم به نسبت گران بودن بلیط شرکت در این مراسم که 175$ بود، جمعیت قابل توجهی از این مراسم استقبال نمودند. بسیاری از شرکت کنندگان نیز با پرداخت مبالغ مجدد در طی مراسم و از طریق فرم های کمک مالی که در بین حضار توزیع شده بود، حمایت دو چندان خود را از این حرکت فرهنگی اعلام نمودند.

در این مراسم تعدادی از چهر های هنری، ادبی، فرهنگی، علمی و سیاسی نیز حضور داشتند. هنرمندانی چون "دریا دادور" و گروه "سعید شنبه زاده" که به طور افتخاری از فرانسه به کانادا آمده بودند، به هنرنمایی پرداختند و مورد استقبال گرم حاضرین قرار گرفتند. حضور دیگر هنرمند کمدین ایرانی "مز (مازیار) جبرانی"، ساکن کالیفرنیای آمریکا، که تقریبا نقش مجری این مراسم را نیز به عهده داشت شاید یکی از اصلی ترین دلایلی بود که همه، خصوصا شرکت کنندگان غیر ایرانی، سالن را با چهره ای خندان و به یاد ماندنی ترک کردند. وی با ذکاوت و مهارت تمام و با استفاده از سوژه های موجود در سالن به مزاح و دست انداختن این و آن می پرداخت که بر دو چندان جذابیت کار های هنری او می افزود.
ژیان قمیشی مجری محبوب و استثنایی شبکه رادیویی سی.بی.سی کانادا، یا به گفته ماز جبرانی، "جورج کلونی" ایرانیان، از دیگر هنرمندان و چهرهای سرشناس این مراسم بود که در طی سخنرانی به نسبت کوتاه خود خبر خرید ساختمان خانه ایران در منطقه خیابان های "بی ویو" و "جان" در منطقه ریچموند هیل را به اطلاع همگان رساند.

آقای "احمد تبریزی"، موسس بنیاد پریا نیز با ارائه سخنرانی و خوشامد گویی به میهمانان از اهداف این بنیاد توضیح دادند و از حمایت کنندگان این حرکت با ذکر نام برخی از آنها تشکر کردند. از سخنرانان دیگر این مراسم آقای "رضا مریدی" نماینده ایرانی تبار پارلمان اونتاریو، "مایکل چان" وزیر جهانگردی، "جِیسِن کِنی" وزیر مهاجرت فدرال و تنی چند از سیاستمداران محلی کانادا بودند. آقای محمد تاج دولتی و سرکار خانم مارال مسعودی، از اعضای هیئت مدیره این بنیاد نیز با ارائه گزارشی به دو زبان انگلیسی و فارسی فعالیت های این بنیاد را توضیح دادند.
حضور هنرمند و کارگردان چیره دست تئاتر تورنتو، سهیل پارسا نیز در بین حضار مشهود بود. مهرداد آرین نژاد از دیگر فعالان اجتماعی و یکی از اعضای هیات مدیره پریا نیز در این مراسم حضور داشت. سعید سلطانپور، مجری برنامه تلویزیونی سقف شیشه ای از شبکه ماهواره ای آیی.تی.سی کانادا نیز از گزارشگرانی بود که با اشتیاق فراوان سعی در پوشش دادن تمامی اخبار و حوادث این مراسم داشت.

مهرگان در تماسی ایمیلی از مسئولین این بنیاد درخواست گزارش مختصر مالی از روند 
این پروژه را نمود که تا لحظه تهیه این خبر هنوز گزارشی در این زمینه به دست ما نرسید.
گزارش تصویری مهرگان از این مراسم را ملاحظه می فرمایید.

 

دریا دادور

احمد تبریزی

ژیان قمیشی

سعید شنبه زاده

سهیل پارسا

محمد تاج دولتی - مارال مسعودی

ماز جبرانی

دریا دادور در جمع دوستدارانش

نسرین الماسی و حسن زرهی از شهروند


 
Comments